Лісківський ЗЗСО І-ІІІ ст. Кілійської міської ради


Ми відповідальні за тих, кого приручили

Урок доброти 

     Щороку в Україні святкують Всесвітній день тварин  і 2020 рік не став виключенням. Цьогоріч до свята було запропоновано провести Всеукраїнський урок доброти. Відповідно до статті 6 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та у зв’язку зі зростанням кількості випадків безвідповідального поводження з домашніми тваринами і жорстокого ставлення до безпритульних тварин Міністерство освіти і науки України підтримало ініціативу благодійної організації «Щаслива лапа» щодо проведення у школах країни «Всеукраїнського уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», присвяченого Всесвітньому дню тварин.

      Учні 5класу  Лісківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів  також долучились до акції  і провели Урок доброти на тему «Ми відповідальні за тих, кого приручили», використавши матеріали, надані Міністерством освіти і науки.

      У ході заходу учні розширили знання про тварин-помічників, пошуковців, розвідників, рятівників. Обговорили питання про  особливості пошуку загублених домашніх тварин і волонтерську діяльність; закріпили знання про особливості безпечної поведінки при зустрічі з безпритульними тваринами, прослухали про дружбу між тваринами (корова і цуценя, жираф і мавпа…)  Урок доброти співпав із запланованими  уроками розвитку мовлення на тему опису тварин. Тому учні, розповідаючи про своїх улюбленців, вчилися описувати їх, згадуючи про очі, вушка, колір шерсті та звички тих, кого приручили.  Обговорили питання  «Що робити, якщо загубився улюбленець», «Тварини та притулок. Волонтерство», переглянули відео «Тварини в притулку»,  брали участь у дискусії «Чому люди відмовляються від власних тварин».

      Урок, дійсно, вийшов добрий, у деякі моменти, навіть щемливий та емоційний. Такі заходи актуальні, бо вчать наших дітей любити та бути відповідальними за тих, кого приручили.

      Учитель української мови та літератури Ростріпа Л.В.Создан 23 окт 2020Лісківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Кілійської міської ради Одеської області